Do najważniejszych właściwości olejku geraniowego z pewnością można zaliczyć jego umiejętność regulowania procesów zachodzących w skórze. Ogranicza on nadmierne wydzielanie sebum, przetłuszczanie skóry, wspomaga gojenie zmian i wyprysków. Geranium koi podrażnienia i oparzenia, a jednocześnie ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe. Jest pomocny w walce z łupieżem, egzemą i cellulitem. Ma działanie uspokajające, reguluje krążenie krwi, zmniejsza stany lękowe, problemy menopauzy, polecany w terapii zaburzeniach menstruacyjnych, stymuluje układ odpornościowy. Podnosi elastyczność skóry po utracie wagi. Jest polecany do pielęgnacji skóry mało jędrnej, w celu redukcji cellulitu i drobnych krostek.
Olejek polecany również dla panów - po goleniu, jako dodatek do preparatów po goleniu (łagodzi podrażnienie, działa antybakteryjnie).
Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się poprzez destylację parą wodną kwiatów pelargonii, róży geraniowej
Właściwości: uspokajające, tonizujące, antybakteryjne, uelastyczniające skórę, dezodoryzujące
SPOSÓB UŻYCIA:
- kąpiel relaksacyjna, tonizująca, oczyszczająca
- składnik olejków do masażu
- dodatek do naturalnych olejów bazowych
- masaż relaksujący kremem lub masłem z dodatkiem kilku kropli olejku
- naturalne aromatyzowanie powietrza
Przeciwwskazania: Nie stosować bezpośrednio na skórę. Unikać kontaktu z oczami. Do użytku zewnętrznego.Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań
Zapach: głęboki kwiatowy różano - ziołowy
Kolor: lekko żółty
Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ingredients: Pelargonium Graveolens Flower Oil, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*
*naturalny składnik olejku eterycznego
Poj: 500ml, butelka z ciemnego szkła z korkiem
Kraj pochodzenia: Indie
Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postepować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
Olejki eteryczne mogą być używane pojedyńczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.
WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.