Naturalny Olejek eteryczny ROZMARYNOWY 10ml

 • Beurteilung hinzufügen:
  • Kod produktu: 5903890444242
  • Verfügbarkeit: Jest Jest
  • Herstellerschlüssel: 5903890444242
  •  (49 szt.)
  • 19,50 zł
  • szt.

  Naturalny olejek ROZMARYNOWY
  (Rosmarinus Officinalis Oil)

  Bardzo pożyteczny olejek
  Wzmacnia układ immunologiczny, ma właściwości antybakteryjne


  Olejek rozmarynowy stymuluje umysł ułatwiając proces myślenia i koncentracji. Przy pielęgnacji skóry i włosów z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Olejek pobudza krążenie, stymuluje pracę serca, reguluje ciśnienie krwi. Ma pozytywne działanie przy zaburzeniach menstruacyjnych.
  Wzmacnia układ immunologiczny. Tonizuje i pobudza pracę serca, normuje ciśnienie krwi.

  Olejek rozmarynowy jest dobrym środkiem przeciwbólowym. Posiada właściwości rozgrzewające oraz regenerujące, dlatego stosuje się go przy bólach reumatycznych i masażach zmęczonych, sforsowanych mięśni. Jako silny antyseptyk stosuje się przy infekcjach dróg oddechowych, kaszlu, a szczególnie przy schorzeniach skóry.


  Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się przez destylację parą wodną liści i gałązek rośliny rozmarynu
   
   
  Właściwości: Antyseptyczne, bakteriobójcze, tonizujące, antyreumatyczne, antydepresyjne, rozgrzewające, łagodzi bóle głowy i zmęczenie.

  SPOSÓB UŻYCIA:

      kąpiel - aromatyczna kąpiel z użyciem olejku rozmarynowego rozjaśni umysł ułatwiając proces myślenia i koncentracji. Jago właściwości rozgrzewające dobrze wpływają na bóle reumatyczne i mięśni.
      masaż - w połączeniu z naturalnym olejkiem bazowym pobudza układ krążenia, działa przeciwbólowo i antyreumatycznie, regeneruje zmęczone mięśnie
      jako dodatek do naturalnych olejów bzowych, mocno ujędrnia skórę
      inhalacja przy infekcjach górnych dróg oddechowych
      kompres
      moczenie stóp- na spuchnięte i obolałe nogi
      parówka twarzy
      naturalne aromatyzowanie powietrza
      do pielęgnacji skóry głowy (silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne)
      pobudza wzrost włosów, zapobiega ich wypadaniu  Przeciwwskazania: Właściwie olejek nie ma żadnych przeciwwskazań, nawet nie rozcieńczony nie powoduje większych  podrażnień. Do użytku zewnętrznego.


  Dla przyszłej Mamy: Nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży

  Zapach: Intensywny, odświeżający, kwiatowo-ziołowy
   
  Kolor: Jasno żółty

  Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  INCI: Rosmarinus Officinalis Oil, Limonene*, Linalool*

  *składnik olejku eterycznego


   Poj: 10ml, buteleczka z ciemnego szkła z kroplomierzem


  Kraj pochodzenia: Hiszpania


  Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów) lub w kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
  Olejki eteryczne mogą być używane same lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.


  WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.