Naturalny olejek eteryczny BERGAMOTOWY 10ml

 • Beurteilung hinzufügen:
  • Kod produktu: 5903890444129
  • Verfügbarkeit: Vorhanden Vorhanden
  • Hersteller-Code: 5903890444129
  •  (70 szt.)
  • 17,50 zł
  • szt.

  Naturalny olejek eteryczny
  z owoców Drzewa Bergamotowego
  (Citrus Bergamia Peel Oil)

  cytrusowa terapia dla wszelkich infekcji...
  Naturalny olejek bergamotowy otrzymuje się z dojrzałych owoców cytrusowego drzewa bergamotowego. Najcenniejszy olejek uzyskuje się poprzez proste wyciskanie skórek dojrzałych owoców, najlepiej tych które nie opadły jeszcze na ziemię. Owoce są niejadalne, pozyskuje się z nich tylko olejek.

  Olejek bergamotowy jest doskonałym antyseptykiem i znajduje szerokie zastosowanie w terapii wszelkich infekcji oraz działanie łagodzące napięcia nerwowe, stresy, emocje, stany depresji i melancholii. Może być pomocny przy „powrocie do siebie” po chorobie psychicznej lub fizycznej.
  Ogranicza aktywność wirusa opryszczki, wywołującej tzw. zimno.  Jego zapach pobudza umysł do pracy, orzeźwia i odświeża-rozjaśnia umysł. Jak wszystkie olejki cytrusowe, jest światłoczuły i nie należy go stosować podczas opalania lub wystawiana skóry na promienie UV.

  Sposób otrzymywania: wyciskanie skórek dojrzałych owoców drzewa bergamotowego

  Właściwości: Antydepresyjne, antyseptyczne, uspokajające, tonizujące, dezodoryzujące

   

      SPOSÓB UŻYCIA:

      inhalacja
      dodatek do olejków bazowych
      naturalne aromatyzowanie  powietrza, parowa, mokra

      sauna: sucha, mokra, parowa
      masaż w własnym zakresie
      aromatyczna kąpiel - opary o zapachu bergamotki podczas kąpieli
       

  Przeciwwskazania: Należy unikać kontaktu z oczami. Nie używać na skórze wystawianej na działanie promieni słonecznych UV. Nie stosować wewnętrznie (doustnie).


  Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań

  Zapach: Świeży, cytrusowych
   
  Kolor: Lekko zielony

  Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Ingredients: Citrus Bergamia Peel Oil, Citral*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*

  *naturalny składnik olejku eterycznego

   

   Poj: 10ml, buteleczka z ciemnego szkła z kroplomierzem

  Kraj pochodzenia: Włochy
   

  Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
  Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.


  WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.