Sól Lecznicza KARNALITOWA z minerałami z MORZA MARTWEGO 500g

 • Přidat recenzi:
  • Kod produktu: 5903887123600
  • Dostupnost: Jest Jest
  • Kód výrobce: 5903887123600
  •  (94 szt.)
  • 29,00 zł
  • szt.
  CZYSTA SÓL KARNALITOWA Z MORZA MARTWEGO
  MOC MINERAŁÓW

  KĄPIEL NA BÓLE REUMATYCZNE
  REGENERACJA CIAŁA I RELAKS DLA STÓP


  Krystaliczna sól
  karnalitowa do kąpieli z Morza Martwego ma ogromne właściwości lecznicze podobnie jak kąpiel solankowa. Ta gorąca mineralna kąpiel stworzy przyjemne luksusowe doznanie dla ciała i ducha. Kąpiel w soli z minerałami rozluźnia mięśnie, łagodzi dolegliwości, usuwa zmęczenie.


  Minerały z Morza Martwego są znane przez swoje dobroczynne działanie w leczeniu łuszczycy, egzemy i innych problemów skórnych. Rezultatem jest zdrowa i miękka skóra. Po kąpieli całe ciało zyskuje odmładzające uczucie rozluźnienia i relaksu. Te specjalne sole krystalizowały z wód Martwego Morza w procesie jego parowania przez co zawierają kombinacje magnezu, wapnia, potasu i wiele korzystnych dla
  życia minerałów.
  Kąpiel w soli  z Morza Martwego oczyszcza skórę i wydala z niej szkodliwe substancje.


  Minerały z Morza Martwego zawarte w soli są w 100% naturalnymi minerałami pochodzącymi z największego i najbogatszego źródła mineralnego świata t.j. Martwego Morza, którego woda ma lecznicze działanie od wieków.
  Kryształki soli są całkowicie odmienne od zwykłej soli morskiej, bowiem zawierają unikatowy naturalny magnez, wapń, brom i fosfor. Sól nadaje się idealnie dla wrażliwej skóry z tendencjami do zapaleń. Zawartość minerałów z Morza Martwego uzupełnia straty w skórze przy częstym myciu. Nie narusza naturalnego pH a przy prawidłowym stosowaniu zagwarantuje skórze doskonałą ochronę.


  Sól karnalitowa – jest najpopularniejszym i najlepszym gatunkiem soli pochodzącym z Morza Martwego. Ze względu na swój skład nazywana jest również solą magnezowo – potasową.
  Morska sól karnalitowa charakteryzuje się zupełnie innym składem oraz właściwościami od powszechnie znanej soli kuchennej. Jak sama nazwa wskazuje w soli magnezowo – potasowej z Morza Martwego głównym związkiem chemicznym jest KARNALIT – czyli uwodniony podwójny chlorek potasu i magnezu o wzorze chemicznym KCl • MgCl2 • 6H2O. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że sól ta sprawia wrażenie lekko wilgotnej, a czasami zdarza się że wydaje się być lekko oleista. Za takie wrażenie oleistości jest odpowiedzialny magnez – zawarty w dużej ilości w soli.

  Profilaktycznie stosować 1-2 razy w tygodniu, 4 łyżki soli wsyp do przygotowanej kąpieli. Idealne efekty uzyskujemy w temperaturze 40°C i po 20 min trwania kąpieli solnej. Sól nie tylko myje ciało ale także rozluźnia mięśnie i oczyszcza  skórę z toksyn

   Zawartość składników mineralnych w soli morskiej w mg/kg:

  Chlorki (Cl) 395,000 mg
  Fluorki (F) 93 mg
  Bromki (Br) 4000 mg
  Jodki (J) 50 mg
  Siarczany (So 2) 500 mg
  Fosforany (HPO 3) 65 mg
  Węglany (HCO 3) 1520 mg
  Sód (NA) 22,000 mg
  Potas (K) 125,000 mg
  Grupa amonowa (NH) 350 mg
  Magnez (Mg) 80,000 mg
  Wapń (Ca) 1,200 mg
  Stront (Sr) 15 mg
  Mangan (Mn) 4 mg
  Żelazo (Fe) 0 mg
  Inne: substancje śladowe i woda krystalizacyjna z M. Martwego

   Sól z Morza Martwego polecamy stosować :

  Trądzik
  Składniki zawarte w soli przenikają głęboko w skórę odżywiając ją i regenerując jej komórki. To właśnie tam zapobiegają rozwojowi bakterii ropotwórczych. Dodatkowo, składniki soli normalizują proces wytwarzania łoju przez skórę.
  Kąpiel całego ciała:
  rozpuść 250 g Soli z Morza Martwego w 1 litrze gorącej wody. Roztwór wlej do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37 stopni (max).
  Kąpiel powinna trwać 15 minut, po tym czasie należy spłukać całe ciało letnim prysznicem.

  Łuszczyca

  Po pierwsze kąpiel całkowita, cztery razy w tygodniu i po godz. 18-tej.
  Sól z Morza Martwego rozpuść w 1 litrze gorącej wody, następnie roztwór wlać do wanny z wodą o temp.max.37C. Chore miejsca należy masować delikatnie aby rozpuszczony roztwór szybciej przenikał do krwiobiegu wówczas działanie będzie szybsze i skuteczniejsze. Po kąpieli należy spłukać ciało lekko ciepłą wodą a następnie po chwili relaksu zastosować olej arganowy lub masło shea.

  Atopowe zapalenie skóry

  Należy stosować kąpiel całkowitą w Soli z Morza Martwego 4 razy w tygodniu (przepis jak w przypadku łuszczycy). Dodatkowo należy stosować naturalne masła lub oleje.
  Najlepszy będzie olej ze słodkich migdałów, olej z pestek moreli, masło shea.


  Sól na schorzenia stawów:

  Należy stosować kąpiel z soli z Morza Martwego, 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.
  Dodatkowo dolegliwości stawów pozwalają złagodzić okłady z błota z Morza Martwego bogatego w minerały jak również z dodatkiem alg i innych składników odżywczych. W przypadku problemów reumatycznych można zastosować podgrzane błoto co pomoże szybciej zadziałać przeciwbólowo i rozkurczowo.

  Kaszel

  Dzięki wdychaniu naparu sporządzonego do kąpieli z Soli Morskiej, uwalniamy drogi oddechowe od zalegającego w nich nadmiernego śluzu.
  Napar wdychać 2 razy dziennie, można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

  Cellulit

  Składniki mineralne Soli z Morza Martwego przenikają głęboko do tkanki podskórnej. Ułatwiają wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Wraz z wodą usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, które nie zostały strawione. W walce z cellulitem sprawdzają się kąpiele całkowite. Przed kąpielą należy pobudzić krążenie krwi wykonując piling pod prysznicem solny bądź cukrowy. Dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki, a składniki mineralne zawarte w soli zadziałają szybciej. 
  Następnie zanurzyć ciało w kąpieli solnej na 15-20 minut. Woda nie powinna być gorąca! Po tym czasie dokładnie spłukać ciało zimną wodą, szczególnie miejsca objęte cellulitem.
  Skórę osuszyć ręcznikiem i wmasować naturalny olej lub masło  INCI: Maris Sal (Dead Sea Salt)

  Waga:
  500g sól zamknięta w pojemniku co zapobiega jej zbrylaniu