Naturalny Olejek eteryczny POMARAŃCZOWY 10ml

Dodaj recenzję:
    Dostępność: Jest Jest
  •  (68 szt.)
  • 12,00 zł
  • szt.

Naturalny olejek eteryczny
POMARAŃCZOWY
(Citrus Dulcis Oil)
 

Orzeźwiający, słodki zapach cytrusów, olejek dla ciała i duszy...

Olejek pomarańczowy stosuje się przede wszystkim w mieszankach przy walce z depresją, napięciami nerwowymi czy bezsennością. Ma właściwości antyseptyczne, uspokajające i tonizujące.
Pomaga w walce ze skurczami mięśni, starzejącą się skórą.
Olejek ma piękny cytrusowy zapach, stąd często stosowany jest do kominków zapachowych, aromatyzacji pomieszczeń, aromatoterapii.
Jak wszystkie olejki cytrusowe, jest światłoczuły i nie należy go stosować podczas opalania lub wystawiana skóry na promienie UV.


Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się w procesie wyciskania skórek owoców drzewa pomarańczowego
 
 
 Właściwości: Tonizujące, antyseptyczne, przeciwskurczowe, tonizujące, antydepresyjne, ułatwiające zasypianie, odprężające
 

SPOSÓB UŻYCIA:

    masaż w własnym zakresie (rozcieńczony w olejach bazowych)
    sauna
    kąpiel aromaterapeutyczna - pachnie świeżymi, słodkimi pomarańczami. Działa odprężająco, uspokaja oraz doskonale wpływa na skurcze mięśniowe.
    naturalne aromatyzowanie powietrza (dezynfekuje powietrze, zostawiając słodki przyjemny zapach pomarańczy)
    do mieszanek zwalczających depresje i bezsenność
    w produkcji kosmetyków i perfum

 
Przeciwwskazania: Nie stosować na skórze podawanej bezpośrednio promieniom UV. Unikać kontaktu z oczami. Do użytku zewnętrznego.


Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań

Zapach: Słodko-owocowy, cytrusowy
 
Kolor: Lekko pomarańczowy

Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.


INCI: Citrus Dulcis Oil

 
Poj: 10ml, buteleczka z ciemnego szkła


Kraj pochodzenia: Włochy


Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem do masażu rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów, morelowym, avocado, jojoba, itp) lub w przypadku inhalacji dodawać do kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.


WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.

Producent e-FIORE