Natauralny Olejek eteryczny ROZMARYNOWY 10ml

Dodaj recenzję:
    Dostępność: Jest Jest
  •  (51 szt.)
  • 15,00 zł
  • szt.

Naturalny olejek ROZMARYNOWY
(Rosmarinus Officinalis Oil)

Bardzo pożyteczny olejek
Wzmacnia układ immunologiczny, ma właściwości antybakteryjne


Olejek rozmarynowy stymuluje umysł ułatwiając proces myślenia i koncentracji. Przy pielęgnacji skóry i włosów z powodzeniem wykorzystuje się jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Olejek pobudza krążenie, stymuluje pracę serca, reguluje ciśnienie krwi. Ma pozytywne działanie przy zaburzeniach menstruacyjnych, zmniejsza cellulitis.
Wzmacnia układ immunologiczny. Tonizuje i pobudza pracę serca, normuje ciśnienie krwi.

Olejek rozmarynowy jest dobrym środkiem przeciwbólowym. Posiada właściwości rozgrzewające oraz regenerujące, dlatego stosuje się go przy bólach reumatycznych i masażach zmęczonych, sforsowanych mięśni. Jako silny antyseptyk stosuje się przy infekcjach dróg oddechowych, kaszlu, a szczególnie przy schorzeniach skóry.


Sposób otrzymywania: Olejek otrzymuje się przez destylację parą wodną liści i gałązek rośliny rozmarynu
 
 
Właściwości: Antyseptyczne, bakteriobójcze, tonizujące, antyreumatyczne, antydepresyjne, rozgrzewające, łagodzi bóle głowy i zmęczenie.

SPOSÓB UŻYCIA:

    kąpiel - aromatyczna kąpiel z użyciem olejku rozmarynowego rozjaśni umysł ułatwiając proces myślenia i koncentracji. Jago właściwości rozgrzewające dobrze wpływają na bóle reumatyczne i mięśni.
    masaż - w połączeniu z naturalnym olejkiem bazowym pobudza układ krążenia, działa przeciwbólowo i antyreumatycznie, regeneruje zmęczone mięśnie
    jako dodatek do naturalnych olejów bzowych, mocno ujędrnia skórę
    inhalacja przy infekcjach górnych dróg oddechowych
    kompres
    moczenie stóp- na spuchnięte i obolałe nogi
    parówka twarzy
    naturalne aromatyzowanie powietrza
    do pielęgnacji skóry głowy (silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne)
    pobudza wzrost włosów, zapobiega ich wypadaniuPrzeciwwskazania: Właściwie olejek nie ma żadnych przeciwwskazań, nawet nie rozcieńczony nie powoduje większych  podrażnień. Do użytku zewnętrznego.


Dla przyszłej Mamy: Nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży

Zapach: Intensywny, odświeżający, kwiatowo-ziołowy
 
Kolor: Jasno żółty

Przechowywanie : Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.


INCI: Rosmarinus Officinalis Oil

 Poj: 10ml, buteleczka z ciemnego szkła


Kraj pochodzenia: Francja


Naturalne olejki eteryczne są czystym, nierozcieńczonym koncentratem z roślin, leczą, ale trzeba z nimi postępować ostrożnie, przed użyciem rozcieńczać w naturalnym olejku bazowym (np. ze słodkich migdałów) lub w kąpieli wodnej, aby nie uszkodzić czy podrażnić naskórka.
Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.


WAŻNE: Olejki należy przechowywać w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz zakręcać pojemnik bezpośrednio po jego użyciu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najmniej trwałymi olejkami są olejki cytrusowe, które można przechowywać do 18-stu miesięcy. Olejki korzenne, drzewne są najtrwalsze a ich okres przydatności może wynieść do czterech lat. Olejki, które z czasem stają się mętne nie nadają się już do użycia.
Producent e-FIORE