Mydło Aleppo Oliwkowo-Laurowe AMBRA UJĘDRNIAJĄCE 165g

Dodaj recenzję:
    Dostępność: Jest Jest
  •  (66 szt.)
  • 24,00 zł
  • szt.

Ambra - perfumy arabskie, naturalny afrodyzjak

zamknięta w wyjątkowym, naturalnym mydle z olejami

o właściwościach upiększających i ujędrniających


Ujędrniająca kostka do mycia i pielęgnacji ciała, odznacza się pięknym zapachem i bardzo dobrym składem.
Mydło oparte na oliwie z oliwek i olejku laurowym, ma dobre właściwości antyseptyczne, oczyszczające, ale równiez nawilżające i wygładzające skórę.
Po umyciu skóra jest napięta i jedwabiście gładka, dobrze przyswaja naturalne olejki czy gęste masła.


Ambra to jeden z najcenniejszych składników perfumiarskich, który wydalany jest razem z... odchodami wieloryba.
Ta szarobrunatna i dość twarda substancja służy jako utwardzacz oraz nośnik zapachu przy produkcji perfum. Grudy ambry potrafią osiągać nawet do kilkudziesięciu kilogramów i wymagają po wydobyciu długotrwałej obróbki przez moczenie i rozcieńczanie.

Zapach ambry przywołuje aromaty dalekiego wschodu, odległych kultur utrzymuje się dość długo na skórze, a jego woń przez wielu uznawana jest naturalny afrodyzjak.


Mydło tradycyjnie Aleppo jest wykonywane ręcznie, suszone na słońcu, leżakujące minimum 9 m-cy, bez syntetycznych dodatków,  barwników i konserwantów.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko oryginalne mydła syryjskie, pochodzące bezpośrednio z importu.
Mydła nie zawierają w sobie barwników, syntetycznych substancji zapachowych, konserwantów, ani tłuszczy zwierzęcych.
Przed zakupem mydła, warto zwrócić uwagę na to, iż nie wszystkie Alep dostępne aktualnie na rynku są w prawdziwymi mydłami z Aleppo.
Z racji rosnącej popularności i zapotrzebowania na naturalne mydła tego typu - wzrosła także liczba ich podróbek. Częstymi praktykami producenckimi jest zastępowanie oleju z oliwek innymi niskiej jakości olejami. Niekiedy dodawana jest nawet chemiczna gliceryna i sztuczne aroamty. Ponadto, wręcz z lawinowym tempem pojawiły się na rynku tańsze odmiany, charakteryzujące się krótszym czasem leżakowania wynoszącym zaledwie pół roku. Owe skracanie czasu leżakowania, barwienie oraz chemizowanie gliceryną - wpływa negatywnie na ogólny proces dojrzewania mydła i skutecznie hamuje w nim rozwój bogactwa właściwości leczniczych z których Alep normalnie słynie.
Dla porównania: tradycyjne i oryginalne Aleppo leżakuje min. 9 miesięcy do ponad 5 lat. W przypadku tańszych odmian Aleppo, popularne stało się również dodawanie surowców roślinnych o słabszej jakości, co w konsekwencji przekłada się na niezbyt przyjemny aromat oraz skuteczność podczas stosowania mydła.
W niektórych przypadkach dodawane są także niewielkie ilości perfum syntetycznych i barwników po to, aby zrekompensować ową słabszą jakość surowcową mydła i wpłynąć w to miejsce na jego niższą cenę. Nasze mydła są najwyższej jakości ,pochodzą z tradycyjnych , syryjskich manufaktur.

Skład: oliwa z oliwek, olej laurowy, olejek z ambry, sól, woda

Waga: 165g, mydło z pieczęcią, zapakowane w folię, przewiązane sznurkiem jutowym z etykietą

Kraj pochodzenia: Syria