Gąbka Loofah 100% naturalna z Syrii 10cm

Dodaj recenzję:
    Dostępność: Jest Jest
  •  (66 szt.)
  • 13,00 zł
  • szt.
Naturalna gąbka do masażu

LOOFAH

Oczyszcza, ujędrnia i wygładza


Loofah jest naturalną gąbką otrzymywaną z owoców azjatyckiej rośliny z rodziny Cucurbitaceae. Jest hypoalergiczna, nie zawiera środków konserwujących ani koloryzujących, wygładza i uelastycznia skórę.
Produkt w 100% naturalny, wspaniale sprawdza się w masażu na mokro.

Loofa (luffa cylindrica) naturalna gąbka to jednoroczna roślina tropikalna, znana także pod innymi nazwami (lufa, loufah, trukwa, loofah, luffa, loofa). W stanie suchym jest sztywna i szorstka, natomiast w zetknięciu z wodą mięknie. Zapewnia ciału gładkość, jędrność, napięcie i piękny wygląd.

Gąbka  delikatnie usuwa obumarłe komórki naskórka odsłaniając nową, zdrową skórę. Pobudza krążenie krwi. Stanowi idealne rozwiązanie problemom, związanym z cellulitem. Gwarantuje zachowanie kształtnej sylwetki. W europejskich i azjatyckich uzdrowiskach gąbka Loofah jest bardzo znana z uwagi na jej naturalną zdolność leczniczą.
Najlepiej jeśli jest używana z mydłem Aleppo, wówczas ma znacznie mocniejsze, bardziej oczyszczające i ujędrniające działanie.


Gąbka w pierwszym dotyku jest szorstka, twarda po zmoczeniu staje się nieco bardziej miękka. Jest idealna do oczyszczania, peelingu i masażu ciała. Stymuluje krążenie krwi. Jej splecione włókna wytwarzają obfitą pianę mydlaną. Doskonale usuwa martwy naskórek i przygotowuje skórę do przyjęcia kremów i balsamów nawilżających, olejków i innych preparatów.

Polecamy do skóry mało jędrnej, zanieczyszczonej, z wypryskami, dojrzałej.

Wymiary: 10 cm, gąbka cięta z owocu loofah, może mieć nieregularny kształt i wymiary

Opakowanie: torebka celofanowa z etykietą